Mrtvi i živi

Pokojnim mještanima pokopanim izvan našega hasićkog groblja Knineva

Piše: dr. Ružica Sarić-Šušnjara

Mrtvaci žive, - Kamo god se mako,
Lutanja tvojih znadu svaku stazu.
Uza te idu; njihov Raj i Pako
Duše je tvoje u vrtu il u jazu.

Živjeli mi smo u njim, odiskona.
S njima smo jedno, sada ko i prije;
Posljednjim zvukom posmrtnog im zvona
Veza se naša prekinula nije.

Trkači nismo, koji jedan drugom
Života zublju dajemo na dugom
Putu kroz crnu noć i kroz dan sivi.

S prečke na prečku, kroz zipke i rake,
nosi nas val, gdje vječne sjaju zrake;
uvijek skupa: i Mrtvi i Živi.

Stihovima Vladimira Nazora želimo, na najbolje mogući način, izraziti našu povezanost s pokojnim mještanima pokopanim izvan našega hasićkog groblja Knineva
Još smo u ozračju Dušnoga dana sjećanja na pokojne (sada upravo gore svijeće na našim prozorima za VUKOVARSKE ŽRTVE) pa će i ovo sjećanje biti znak naše zahvalnosti i ljubavi prema onima koji pred nama odoše u vječnu domovinu.
Popis svih dragih pokojnika sigurno nije potpun, mnogi su našli posljednje počivalište i u drugim mjestima Hrvatske i nekim europskim zemljama.
Dobro bi bilo da učinimo još jedan znak ljubavi i popišemo i ostale pokojnike. Onima koji to mogu to je i mala ljudska obaveza, a za one koji ostaju iza nas znak da smo vodili računa o svojim pretcima. Iz mjesta počivališta naših dragih čitat će se sutra povijest, postavljati pitanja i davati odgovori, zašto su pokapani u nekim drugim, a ne u našim Kninevima.
Velika zahvalnost našim Hasićanima, Alfonzu Mikiću i Stipici Šinko ud. Čivić za trud oko ovoga popisa.
Ako netko ima nešto ispraviti i dodati biti ćemo zahvalni za pomoć.

GROBLJE SV. ANTUNA, DONJI KUKURUZARI, BABINA RIJEKA

ANTUNOVIĆ NIKO 1919.-2004.

ANTUNOVIĆ MARA 1922.-2003.

BLAŽANOVIĆ ILIJA 1940.-2007.

BLAŽANOVIĆ KATA 1940.-1998.

BOŽIĆ ANA 1937.-1998.

BRANDIĆ ANTO 1962.-2011.

BRATIĆ JOZO 1955.-2009.

DRAGIČEVIĆ ANTO 1934.-2011.

DRAGIČEVIĆ BARTOL 1940.-2009.

DRAGIČEVIĆ JELA 1937.-2003.

DRAGIČEVIĆ MARIJAN 1931.-2009.

DRAGIČEVIĆ MATO 1919.-1999.

MATUZOVIĆ MATO 1940.-2000.

MEŠČIĆ BLAŽ 1939.-2011.

MEŠČIĆ KATA 1975.-2010.

MEŠČIĆ SLAVICA 1963.-2009.

MEŠČIĆ ILIJA 1962.-2004.

MEŠČIĆ JOZO 1937.-2002.

PETRIĆ KATA 1933.-1998.

POPIĆ JOZO 1946.-2007.

SARIĆ ANTO 1937.-2003.

SARIĆ MARKO 1930.-2001.

STANIĆ MATO 1923.-2006.

STANIĆ MANDA 1926.-2007.

TUFEKOVIĆ IVKA 1927.-2010.

TUFEKOVIĆ JURO 1926.-2002.

VUČKOVIĆ LUKA 1949.-2009.

GROBLJE SV. ANE, HRVATSKA KOSTAJNICA

BLAŽANOVIĆ ŠIMO 1943.-2009.

BRANDIĆ KATA 1912.-2000.

POPIĆ IVO 1936.-2000.

VUČKOVIĆ JAGA 1933.-2008.

VUČKOVIĆ PERO 1931.-2000.

GROBLJE SV. ROKA, HRV. KOSTAJNICA

BLAŽANOVIĆ KATICA 1959.1998.

BOŽIĆ MARKO 1911.-1997.

BRANDIĆ ĐURO 1940.-1997.

DRAGIČEVIĆ RUŽA 1929.-2002.

DRAGIČEVIĆ TOMO 1931.-1997.

LUKIĆ MANDA rođ. SARIĆ 1939.-1997.

MIŠIĆ JAGA 1910.-1997.

TUNJIĆ MARA 1934.-1997.

VARZIĆ PETAR 1930.-1997.

GROBLJE SV. BENEDIKTA, PETRINJA

DRAGIČEVIĆ MATO

DRAGIČEVIĆ ZORAN

MIKIĆ PAVO 1941.-2006.

GROBLJE "JAMADOL", KARLOVAC

SARIĆ r. BARTOLOVIĆ ANA 1929.-1994.

SARIĆ ANTO 1937.-2010.

GROBLJE GORNJA DUBICA, ODŽAK

SARIĆ LUJA 1929.-2003.

GROBLJE SV. ANE, TENJA

STANIĆ MANDA 1926.-2002.

STANIĆ STJEPAN 1939.-2003.

STANIĆ ANA 1939.-2010.

TUFEKOVIĆ ANKA 1937.-2001.

TUFEKOVIĆ MATO 1936.-2010.

GROBLJE SLAVONSKI ŠAMAC

EVIĆ MARA 1915.-1994.

EVIĆ PAVO 1913.-1993.

PETRIĆ ANDRIJA ? -2010.

ŠINKO NIKO 1930.-1993.

GROBLJE VRPOLJE

MATUZOVIĆ MARA rođ. BRANDIĆ 1930. - 2006.

GROBLJE RIJEKA

MEŠČIĆ MANDA 1921. - 2010.

MEŠČIĆ MIJO 1950. - 2000.

GROBLJE SLAVONSKI BROD

MEŠČIĆ MARKO 1934. - 2004.

Gospodin mi je svjetlost i spasenje: koga da se bojim? Gospodin je štit života moga: pred kime da strepim?